:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1400/08/08 09:15:55
مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم :
جشنواره ملی مطبوعات دینی گامی در مسیر رساندن قم به پایتخت جهان تشیع است.
مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: اگر بخواهیم در حوزه مطبوعات و رسانه‌های دینی به هدف اصلی خود یعنی تبدیل شدن قم به پایتخت فکری و فرهنگی جهان تشیع دست یابیم باید در حوزه رسانه و مطبوعات دینی نیز بیش از پیش از نظر کیفی و کمی تولیدات رسانه‌ای را ارتقا دهیم.

ابوالقاسم مقیمی، مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به اینکه شهر قم امروز به عنوان بزرگترین پایگاه انقلاب و اسلام ناب در جهان مطرح است، اظهار کرد: مسئولان این شهر رسالت بزرگی را بر دوش خود دارند و باید از تمام توان و ظرفیت موجود استفاده کنند تا این شهر را در ابعاد مختلف به جایگاه اصلی آن برسانند.

وی با اشاره به اینکه این شهر در حوزه رسانه و منشورات دینی جایگاه بالایی دارد، گفت: اگر بخواهیم در این حوزه نیز به هدف اصلی خود یعنی تبدیل شدن قم به پایتخت فکری و فرهنگی جهان تشیع دست یابیم باید در حوزه رسانه و مطبوعات دینی بیش از پیش از نظر کیفی و کمی تولیدات رسانه‌ای را ارتقا دهیم.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ضمن تقدیر از ابتکار عمل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در برگزاری نخستین جشنواره ملی مطبوعات دینی گفت: برای افزایش کیفی و کمی تولیدات رسانه‌ای در موضوعات مختلف دینی این جشنواره گام بلندی خواهد بود و رقابت سالم و پرانگیزه‌ای را برای اهالی رسانه به ویژه افرادی که به صورت تخصصی در رسانه و مطبوعات دینی قلم می زنند را رقم خواهد زد.

مقیمی با اشاره به ضرورت تربیت نسل جدید در حوزه مطبوعات دینی، ابراز کرد: با رشد و گسترش فضای مجازی و شکل‌گیری رسانه‌های نوین، در عرصه رسانه‌های دینی نیز باید نسل جدیدی را تربیت کنیم و آموزش دهیم تا بتوانند در این فضای پر چالش با انبوهی از رسانه‌های ضد اسلام و ضددین به مقابله عقلانی بپردازند و با زبان روز موضوعات دینی را در جامعه ترویج کنند که برگزاری این جشنواره می‌تواند زمینه تربیت چنین نسلی را فراهم کند.

وی با اشاره به حمایت سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهردای قم از این جشنواره ملی، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های فرهنگی و حوزوی باید با درک صحیح از اهمیت و جایگاه رسانه در عصر حاضر در این مسیر با همکاری و هم‌افزایی به دنبال ارتقاء سطح رسانه و مطبوعات دینی در مرحله اول در داخل کشور و در ادامه به صورت بین‌المللی و در سطح کشورهای اسلامی باشند.

مقیمی در پایان با اشاره به نامگذاری ۲۳ ربیع الاول به نام " روز قم " که مصادف با سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به شهر قم است افزود: در راستای معرفی ابعاد مختلف فرهنگی اجتماعی و تاریخی شهر قم به جهان اسلام و جلوگیری از فضای تخریبی ایجاد شده علیه انقلاب اسلامی این نامگذاری صورت گرفته و ضروری است تا رسانه‌های وفادار به ارزش‌های دینی و انقلابی در این زمینه همراهی بیشتری داشته باشند.