:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1400/08/16 10:49:34
موضوع مهدویت در جشنواره‌ها مغفول مانده است
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه متاسفانه در جشنواره‌ها موضوع مهدویت موضوع مغفولی است و کمتر به آن پرداخته می شود، گفت
در جشنواره ملی مطبوعات دینی موضوع نقش رسانه های دینی در ترویج مهدویت و فرهنگ انتظار به خوبی دیده شده است که جای تقدیر دارد.

موضوع مهدویت در جشنواره‌ها مغفول مانده است

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه متاسفانه در جشنواره‌ها موضوع مهدویت موضوع مغفولی است و کمتر به آن پرداخته می شود، گفت: در جشنواره ملی مطبوعات دینی موضوع نقش رسانه های دینی در ترویج مهدویت و فرهنگ انتظار به خوبی دیده شده است که جای تقدیر دارد.

موضوع مهدویت در جشنواره‌ها مغفول مانده است

حجت‌الاسلام یاسین حسین آبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اینکه مهدویت از معارف دین اسلام و زیربنا و سنگ بنای نظام جمهوری اسلامی و نظریه ولایت فقیه نیز برگرفته از آن است، اظهار کرد: توجه به مهدویت و معارف آن در نظام جمهوری اهمیت ویژه دارد و باید همه مجموعه ها فعالیت های خود را با پیوست مهدوی انجام دهند؛ چرا که اگر به این موضوع توجه نشود به زیرساخت و بنای نظام جمهوری اسلامی و نقش تمدن سازی آن اهمیت داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در حوزه‌های فرهنگی، کالا و محصولات فرهنگی است، ابراز کرد: بسیاری از کشورهای جهان برای جهانی کردن فرهنگ خود محصولات فرهنگی را به دیگر کشورها صادر می‌کنند و از این مسیر به تغییر باروها و فرهنگ مردم کشورهای هدفشان می‌پردازند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه پس از انقلاب اسلامی در حوزه تولیدات فرهنگی مهدوی اقدام شاخصی انجام ندادیم، گفت: یکی از کارهایی که به ما کمک می‌کند جریان فکری در جامعه ایجاد کرده و اذهان اقشار جامعه به ویژه اصحاب هنر و رسانه را به سمت موضوعات سوق دهیم برگزاری جشنواره‌هاست که در کشور ما هم جشنواره‌های زیادی برگزار می‌شود.

حسین آبادی ادامه داد: متاسفانه در جشنواره ها موضوع مهدویت موضوع مغفولی است؛ در حالی که این موضوع بسیار اساسی است و بسیاری از جریان های انحرافی با توجه به ارادت و عشق مردم نسبت به امام زمان(عج) و فرهنگ مهدویت از این دریچه برای نفوذ بین مردم و تزریق اعتقادات خرافی خود استفاده می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به جامعه‌ای منتظر، تمام جشنواره‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید با پیوست مهدوی برگزار شود، بیان کرد: در نخستین جشنواره ملی مطبوعات دینی که به ابتکار اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال برگزاری است موضوع نقش رسانه‌های دینی در ترویج مهدویت و فرهنگ انتظار به خوبی دیده شده است که جای تقدیر دارد و ما نیز در معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران آمادگی همکاری با اصحاب رسانه و مطبوعات برای رشد و ارتقاء تولیدات مهدوی را داریم.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: امیدواریم در تمام رویدادها و جشنواره هایی که با محوریت قم مقدس برگزار می شود، موضوع مهدویت به عنوان موضوع اصلی و محوری دیده شود تا در این زمینه بتوانیم برای دیگر استان ها و حتی حوزه های بین المللی الگو قرار گیریم و همه در شکل گیری جامعه ای منتظر در همه ابعاد آن قدم برداریم.

انتهای پیام/78009